Kıbrıs G Noktası Büyütme

G Noktası Büyütme Nedir? (G-Shot)

Kadınlarda, vajinanın ön duvarında yer alan ve cinsel ilişki sırasında orgazmına katkı sağladığı belirlenen özel bir bölge vardır. Bu bölgeyi bilimsel olarak yayınlayan Dr. Grafenberg’ in adına istinaden “G” noktası olarak bilinir. Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası, cerrahi olmayan basit bir kollajen enjeksiyonu ile büyütülebilmektedir. G noktası büyütme işlemine orgazım aşısıda denmektedir. Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

 

G Noktası Nerededir?

G noktası vajina girişinde 5-8 cm içeride, vajina üst duvarında, idrar kanalının hemen altında yer alan erojen bir bölgedir. Bu bölge erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde salgı üreten skene bezlerinin birleşmesidir. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek daha doğru olacaktır. Dr. Grafenberg bu bölgenin uyarılması ile duvarda bir kalınlaşma / kabarıklaşma olduğunu, bunun da cinsel uyarıyı olumlu yönde etkilediğini duyurmuştur.

 

G Noktasının Görevi Nedir?

G Noktası erojen bir bölge olduğu için cinsel ilişki esnasında uyarılır. Erektil dokusu sayesidne büyür, kabarır ve özel bir salgı üreterek kadının vajinal orgazımına katkıda bulunur.

Bazı bayanlar dışardan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünmeyle orgazm olabilmelerine rağmen vajinal yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. Normal ilişkide penis vajina içindeyken orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluğa, depresyona ve öfke patlamalarına neden olabilir.

Maalesef dünyada pek çok bayan eşine karşı “orgazm taklidi” yaparak zevk aldığını göstermeye çalışır. Uzun dönemde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel istekte azalmalara sebep olur. G Noktası Büyütme işlemi yaparak ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

 

G Noktası Büyütme Neden Yapılır ?

Yapılan bilimsel araştırmalarda G noktası büyütme işlemi yaptıran hastalarda cinsel ilişki sırasında bu bölgenin daha faza uyarıldığı ve cinsel hazzın arttığı görülmüştür.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

Hastanemizde yaptığımız işlemler genelde lokal anestezi eşliğinde jinekolojik muayene masasında, vajen içini görmeyi sağlayan alet (spekulum) takılarak gerçekleştirilir. Vajina ön duvarında G noktasının belirlenmesiyle o bölgeye “Hyaluronik Asit” içeren dolgu materyali enjekte edildir. G Noktası Büyütme işlemi birkaç dakika kadar süren oldukça basit ve cerrahi olmayan bir uygulamadır. İşlem sırasında ve sonrasında hastalarımız hiçbir şekilde ağrı hissetmezler. İşlem lokal anestezi ile yapılacağı için aç karınla gelmenize de gerek yoktur. İşlem sonrası hastanede İstirahate gerek yoktur. Aynı gün içinde işlemden 6 saat sonra cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

 

İşlem Ne Kadar Etkilidir?

Yapılan bir çalışma sonuçlarına göre uyguama yapılan hastaların % 87’sinin cinsel hayatlarında olumlu etkiler görülmüştür. Bir cinsel ilişkide yalnızca bir kez orgazm olan bayanlar, kolajen enjeksiyonu sonrasında birden çok kez orgazm yaşamışlar.  Bazı bayanlar G Noktası Büyütme işlemi sonrası daha hızlı bir şekilde orgazm yaşadıklarını ifade etmişler.

G Noktası Büyütme işlemi her ne kadar seksüel aktif dönemlerde daha çok tercih edilse de her yaşta uygulanabilen güvenilir bir uygulamadır.

 

İşlemin Etkisi Kalıcı Mıdır?

Bu işlemde kullanılan dolgu maddelerinin içeriğinde Hyaluronik Asit vardır. Bu maddeler zaman içinde kendiliğinden vücutta metabolize olup, etkisini kaybetmektedir. Kullanılan dolgu maddelerinin vücutta etkinliğini kaybetme süresi 6-10 ay arası değişmektedir. Bu nedenle işlem kişinin isteği doğrultusunda tekrarlanabilir. İşlemin sürekli olarak yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

 

Kimlere Uygulanmaz?

Hamile bayanlara, emziklilik döneminde olan kadınlara, yabancı ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösteren kişilere, bağışıklık sistemi bozukluğu olanlara, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlara, uygulama bölgesinde enfeksiyon olan hastalara ve bu işlemin etkisi konusunda olağanüstü beklentilere sahip kişilere bu işlemin yapılması uygun değildir. Bu sorunların haricinde dileyen herkese uygulanabilir.