Kıbrıs Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Ameliyatı (Hymenoplasti) Nedir?

Kızlık zarı bakireliği gösteren delikli zar şeklideki yapıdır. Bu zara tıbbi olarak hymen zarı denir. Bazı kişilerde doğuştan gelişmez veya genişliği sebebi ile cinsel ilişkide bozulmayabilir. Bazı çeşitleri ilk ilişki sırasında bozulduğu halde kanama olmayabilir. Hymen zarı, ilişki dışında bisiklete binme, ata binme, jimnastik hareketleri ve kazai nedenlere bağlı olarak da yırtılabilir. Bu gibi durumlarda kızlık zarı ameliyatı uygulanabilir. Himenoplasti uygulamaları gizlilik esaslarına uyularak gerçekleştirilir. İkinci şahıslara asla bilgi verilmez.

 

Her Genç Kıza Kızlık Zarı Onarımı Yapılabilir Mi?

On sekiz yaşın altında kızlık zarı onarımı yasal olarak mümkün değildir. Bu işlem genelde babalardan saklandığı için 18 yaş altında olan genç kızların mutlaka yanında annesi olmalıdır. İşleme girmeden önce hem kızdan hem de anneden yazılı onayı alınır. Daha önce birden fazla kişi ile ilişkiye girmek, kürtaj olmak, doğum yapmış olmak bu işlemin yapılmasına engel değildir. Kızlık zarı tamiri herkese uygulanabilir. Kızlık zarının tamir edildiğini ilişkiye girdiğiniz kişi anlayamaz.

 

Hymenoplasti Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı tamiri 2 şekilde yapılabilir. Kalıcı kızlık zarı tamiri veya geçici kızlık zarı tamiri.

Cinsel ilişkiden 2-6 gün önce yapılan kızlık zarı ameliyatına geçici kızlık zarı tamiri denir. Bu işlemde kızlık zarına kendiliğinden eriyen dikişler atılarak ilişki sırasında kanaması sağlanır. Bu işlem deneyimli bir doktor tarafından yapılırsa %100 kanama gerçekleşir.

Kalıcı kızlık zarı tamiri olan flep yöntemi kalıcı işlem olması sebebiyle herhangi bir zamanda yapılabilir. Uzun süre kalıcılığını korumaktadır. Bu işlemde kızlık zarı mikrocerrahi ile yeniden oluşturulur. Vücudun tamamen emebildiği dikişler kullanılır. Bu yöntemde ilk cinsel ilişki sırasında kanama olması sağlanır. İşlem, hastanın isteğine bağlı olarak lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Bu işlemin ortalama süresi ise 15-20 dakika dır. Operasyonda genital bölgede gerginlik hissedilmesi normaldir. İşlem sırasında hasta kesinlikle ağrı veya acı hissetmez.

 

Hymenoplasti Sonrası Dikkat Edilecekler?

Kızlık zarı tamiri operasyonundan sonra kişisel hijyene özen gösterilmeli, 2 gün kadar suyla temas edilmemeli, genital bölgenin kuru kalması sağlanmalı ve bu süreden sonra ayakta duş alınmalıdır. Hasta, operasyon sonrası kendini yormamalıdır. Kızlık zarı dikişleri iyileşene kadar dar giyinmemelidir. Operasyondan sonra en az 10 gün süreyle kabız olmamaya çalışılmalı, lif açısından zengin beslenilmeli, ameliyat yarasının iyileşmesinin hızlandırılması amacıyla vitamin ve protein açısından zengin bir beslenme programı uygulanmalıdır. Kalıcı kızlık zarı tamiri yapılanların sorun yaşamamak adına evlilik öncesi kontrol olmalarında fayda vardır.

 

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Nedir?

Kızlık zarı dikim fiyatları kalıcı kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi, ameliyatın lokal anestezi, sedasyon anestezisi altında olması, yapan doktorun tercihine göre değişmektedir. Kızlık zarı ameliyatı fiyatı hakkında bilgi edinmek için iletişim sayfamızdan kısa sürede bize ulaşabilirsiniz.